İpek Kirpik

İpek kirpikler, gerçek kirpiklerin üzerine uygulanan ve daha gür, güçlü bir kirpik görünümü sağlayan özel bir yöntemdir. Bu kirpikler saf ipekten elde edilir ve göz yapınıza uygun şekilde tek tek yerleştirilir. İhtiyaçlarınıza göre özelleştirilen kirpikler, kısa veya seyrek görünümü telafi eder. Sonuç, kişinin mevcut kirpik yoğunluğuna göre değişir ve farklı boyutlarda ipek kirpikler kullanılarak istenilen hacme ulaşmak mümkündür.
İpek kirpik uygulaması, başlangıçta yüz şeklinize en uygun kirpik boyutu ve şeklinin belirlenmesiyle başlar. Göz kapaklarınız, göz yapınız ve istediğiniz sonuç göz önünde bulundurularak ipek kirpik seçimi yapılır. Alt kirpiklerin korunması için göz altına pedler yerleştirilir. Üst kirpikler ayrıştırılır ve ipek kirpikler tek tek yerleştirilirken önce telleri ayırmak için kirpikler taranır.

İpek kirpik uygulamasında farklı boyutlarda kirpik türleri kullanılır. Kısa kirpik telleri iç bölgelere, orta boy kirpik telleri orta bölgelere ve daha uzun kirpik telleri dış bölgelere uygulanır. Bu adımlar genellikle 1,5 – 2 saat sürer. Uygulama sonunda doğal ve dolgun kirpiklere kavuşabilir, daha çekici bakışlar elde edebilirsiniz.